..::Nurhaktan Dünyaya Açılan Pencere::..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

..::Nurhaktan Dünyaya Açılan Pencere::..

Ana SayfaAnasayfaKemal Kılıçdaroğlu Elbistanda Radyo_10Latest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Kemal Kılıçdaroğlu Elbistanda

3 posters
YazarMesaj
Nurhak
Admin
Admin
Nurhak

Kemal Kılıçdaroğlu Elbistanda Empty
MesajKonu: Kemal Kılıçdaroğlu Elbistanda   Kemal Kılıçdaroğlu Elbistanda EmptyPaz 28 Mart - 1:24

Kemal Kılıçdaroğlu Elbistanda Kalaa10
CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, Sosyal Demokrasi Derneği Elbistan Şubesinin Ceren düğün salonunda düzenlediği bir konferansa katılmak üzere Elbistan'a geldi.
İlçede esnaf ve vatandaşlarla görüşen Kılıçdaroğlu, CHP Elbistan İlçe Başkanlığında gazetecilerin sorularını cevapladı.
İlçede esnafla konuşma fırsatı bulduğuna değinen Kılıçdaroğlu, Esnafın durumu Elbistan'da da pek parlak değil. Yolda beni yakalayan Elbistanlı bir bayan üç çocuğunun da işsiz olduğunu, milletvekillerinin olduğunu ama sorunlarına çözüm bulamadıklarını söyledi. Sokaktan hiçbir şekilde ne bir esnaftan ne de sıradan bir yurttaştan 'Anayasa değişikliğine destek verin, Anayasa değişikliği çıksın, Anayasa değişikliği yasalaşırsa bizim sorunlarımız çözülür' diye bir talep gelmedi. Halkın gündemi ile iktidarın gündemi taban tabana zıt.
Halkın gündeminde işsizlik, yoksulluk, perişanlık olduğunu ileri süren Kılıçdaroğlu, Ama iktidarın gündemi tamamen bunların dışında. O nedenle biz yine halkın gündemini konuşacağız. Halkın sorunlarını dinleyip, o sorunlara yönelik CHP'nin hangi tür çözümler ürettiğini, hangi çözümleri söylediğini, yazdığını, programında olduğunu da ifade edeceğiz dedi.
Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ülkedeki ''kaçak Ermeniler'' ile ilgili sözlerinin sorulması üzerine, şunları söyledi:
Sayın Başbakan, işsizlikten söz etmiyor, yoksulluktan söz etmiyor, çiftçinin içinde bulunduğu durumdan söz etmiyor, emeklilerin durumundan söz etmiyor, yatağa aç giren çocukların gerçeğinden söz etmiyor. Sanki başka bir ülkenin başbakanıymış gibi bütün bu sorunları aşmış da artık başka bir sorunla ilgileniyormuş gibi bir yaklaşım içinde. O nedenle Ermeni yurttaşlar için söylediği ciddi bir gaf. O gafı şimdi düzeltmeye çalışıyorlar. Umuyorum kimsenin gönlü kırılmadan o gaf düzeltilmiş olur. Sayın Başbakan da yaptığı gafın farkına varmış olacak ki dün yapmış olduğu bazı görüşmelerde telafi etmeye çalışıyor.

Kılıçdaroğlu, CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat'ın neden kendisine eşlik etmediğine ilişkin bir soruya şu yanıtı verdi:
Buraya partinin çağrısı üzerine değil, Sosyal Demokrasi Derneğinin daveti üzerine geldim. Ama Sosyal Demokrasi Derneğinin çağrısına gelirken elbette partimize de uğrayacağız, partililerimize 'merhaba' diyeceğiz. Eğer bir parti toplantısı olsaydı, sanıyorum sayın milletvekili de beraberimizde gelirdi dedi.Kılıçdaroğlu CHP Elbistan Parti Başkanı Avukat Mehmet UZUN'dan Elbistanla ilgili bilgiler aldı.
Daha sonra Ceren Düğün Salonunda partililer ile bir araya gelen Kılıçdaroğlu buradada gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Türkiye'de insanların etnik kimliklerine göre sorgulanmaya başlandığını öne süren Kılıçdaroğlu, "İçinizde anne ve babasını özgürce seçme hakkına sahip olan var mı? Kim kendi anne-babasını önceden seçebilir. Doğaya da aykırı bir durum. O zaman biz etnik kimliği neden siyasetin konusu yapıyoruz. Benim etnik kimliğim Kürt'tür, Laz'dır, Çerkez'dir Arap'tır ne fark eder arkadaş. O insan değil mi? Onlarla beraber aynı havayı solumuyor muyuz? O zaman o etnik kimliği siyasetin konusu yapmanın ne gereği var.
Birilerinin bizi bölmesi ve bizim bölünmüşlüğümüzden oy kapmaları için bu tuzağa da düşmememiz gerek. Herkesin etnik kimliği kendi şerefidir. O siyaset konusu değildir. Herkesin inancı kendisini ilgilendirir. İnsanlık tarihi bu iki konuda çok ağır bedeller ödemiştir diye konuştu.

Hükümete yönelik darbe iddiaları hakkında da açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, darbe yapacak askerin bunu kışladayken yapacağını söyledi. CHP olarak darbelerin karşısında olduklarını vurgulayan Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü:
Şimdi yeni bir moda başladı. Darbe siyaseti yapıyorlar. Kim darbe yapacak? Darbe yapanların isimlerini veriyorlar ben unuttum. Sarıkız, Balyoz, Eldiven, Kafes vardı. Benim bildiği asker kışlada iken darbe yapardı. Emekli olduktan sonra nasıl darbe yapıyor onu da bilmiyorum. Ama size şunu söyleyeyim, bu ülkede kimse darbe yapmaya yeltenmesin. Darbe yapacakların karşısına önce Cumhuriyet Halk Partisi çıkar, Önce sosyal demokratlar çıkar. Çünkü darbenin en ağır faturasını biz ödedik. Tanklar bizim
üzerimizden geçti. Gençlerimizi bunun için idam ettiler. O nedenle darbelere biz sonuna kadar karşıyız. Darbecilere de karşıyız. Ama darbe ticareti yapanlara da karşıyız biz. Askeri darbeye karşı olduğumuz kadar sivil darbeye de karşıyız. Sivil darbe olmamalı insanlar özgürce yaşamalı ve özgürce konuşmalı. Bundan 10 sene önce insanlar telefonla konuşurken korkmuyordu. Şimdi ise birileri bizi dinliyor diye herkes korkuyor dedi
http://nurhak.liyiz.biz
muratcan

MesajKonu: Geri: Kemal Kılıçdaroğlu Elbistanda   Kemal Kılıçdaroğlu Elbistanda EmptyPaz 28 Mart - 14:51

iyi güzel demişte kılıçtaroğlunun elbistana gelmesi yada başka bir yere gitmesi neyi değiştirirki kılıçdaroğlunun chp nini başına geçerek solu toplaması gerek ****** olduğu sürece bu böyle devam eder ve değişende hiç bir şey olmaz.
mahsunkar

MesajKonu: Geri: Kemal Kılıçdaroğlu Elbistanda   Kemal Kılıçdaroğlu Elbistanda EmptyCuma 2 Nis. - 16:21

kılıçdaroğlu sürekli çark ediyor.söylediği sözün arkasında duramıyor.bir ileri bir geri zikzak çizmeye devam ediyor.

Kemal Kılıçdaroğlu Elbistanda
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kemal KILIÇDAROĞLU Nurhaka Geliyor